המדריך המלא: ככה תכינו את כוס התה המושלמת

0

קוראים של הפוסט הזה עשויים להרים גבה מול הכותרת המפוצצת ולשאול את עצמם האם יש דרך אחת ויחידה להכין תה, או אם בכלל יש דבר כזה "כוס התה המושלמת". רבים מאיתנו רגילים להכין תה באותו האופן כל חיינו – אולי בצורה שלמדנו בבית ואולי בדרך מעניינת שקלטנו בחיים הבוגרים שלנו. חלקנו מוסיפים חלב, חלקנו שותים ללא סוכר. חלק חולטים, בעוד שבין אחרים יש את משאירי התיון בפנים ואת מתנגדיהם מוציאי התיון. אז איך אפשר לדעת כיצד להכין כוס תה אחת שתהיה מושלמת?

כשמחפשים מישהו שיהיה סמכות בנושא תה מומלץ לבקר אצל בני האומה האנגלית, שהפכו את המשקה החם לתחביב לאומי ולדרך חיים. ומי טוב יותר מאשר סופר בריטי מהולל ולוגם-תה כדי להיות לנו מורה לעולם המופלא של הכנת כוס תה מושלמת. בשנת 1946 כתב הסופר ג'ורג' אורוול חיבור קצרצר שנקרא "כוס תה נעימה" ובו הוא מספר על לא פחות מ-11 כללים להכנת כוס תה מושלמת לפי דעתו. אורוול פותח את החיבור בווידוי שהוא לא הצליח למצוא בספרי הבישול דרך אחת להכין תה. לדעתו (האישית כמובן), תה צריך להיות מר, ללא סוכר, כדי להרגיש את הטעם של העלים עצמם. להלן 11 החוקים של ג'ורג' אורוול להכנת כוס תה מנצחת. אנחנו מקווים שתהנו ושתנסו בעצמכם ותחזרו לכתוב מה חשבתם.

1. יש להשתמש בתה סיני או מסרי לנקה

לפי הסופר הנודע, כל תה אחר הוא נחות. לדעתו, אפשר לשתות תה סיני גם ללא חלב, אך ללא אותה תחושה של "אופטימיות, אומץ וחוכמה" שמרגישים לאחר מכן.

הזמינו תה סיני כאן במחירים מדהימים

2. תה צריך להכין בכמויות קטנות

זאת אומרת בתוך קנקן תה, צריך להיות עשוי מחרסינה או מחמר. לפי אורוול, כל חומר אחר, כמו ברזל או מתכות אחרות מביא לתה נחות או שמנוני.

שלל קנקני תה מחרסינה במחיר מצחיק אפשר למצוא כאן

3. יש לחמם את הקומקום לפני כן על כיריים

חימום באמצעות מים רותחים הוא דרך "להרוס קנקן תה".

כירת חימום יחידה מושלמת לקנקני תה – בעמוד הזה

4. תה צריך להיות חזק

בשביל קנקן תה מלא עד סופו יש להשתמש כפיות עלי תה. לפי אורוול תה צריך לשתות חזק יותר ויותר בכל שנה שעוברת. "כוס אחת של תה חזק עדיפה על עשרים כוסות תה חלש".

5. להניח את עלי התה ישירות לתוך הקנקן

אין להשתמש בקנקנים בעלי מסננת או שקיקים מכל סוג. העלים צריכים לבוא במגע מתמיד עם המים החמים כדי שיעברו חליטה מוצלחת.

6. יש לקחת את קנקן התה אל הקומקום ולא להיפך

המים צריכים להיות רותחים ברגע הפגיעה. לכן אל תמתינו והכינו מראש את הקנקן לצד המים הרותחים, בין אם הם בקומקום או על כיריים, ומזגו אותם כשהם כבר רותחים ומבעבעים.

7. לאחר הכנת התה כדאי לערבב אותו

לאחר מזיגת המים יש לערבב את התה בתוכם ולנער את קנקן התה ולאחר מכן כדאי לתת לעלים לשקוע.

8. תה יש לשתות בכוס עגולה קטנה

תה לעולם אין לשתות בכוס שטוחה, אלא בכוס קטנה גלילית (breakfast cup). כוס כזאת שומרת על המשקה חם עד הסוף.

מבחר כוסות תה מושלמות ויפהפיות נמצאות בעמוד הזה

9. יש למזוג לתה חלב ללא קצפת

אם החלב שומני מדי התה יקבל טעם דביק. לכן יש להוריד את שכבת השומן, אם יש כזו, מן החלב.

10. יש למזוג את התה לתוך הכוס בהתחלה

בין אלו שמוזגים חלב לתה, מוסיף אורוול, יש את אלו שמתחילים עם החלב. לפי אורוול אפשר לדאוג למינון המדויק של חלב אם מוסיפים אותו לאחר מזיגת התה.

11. יש לשתות ללא סוכר!

זו הנקודה השנויה ביותר במחלוקת בשיטה של אורוול, אך זו שהוא מדגיש יותר מכל. לדעתו "איך תוכל לקרוא לעצמך 'אוהב תה' אמיתי אם אתה הורס את הטעם של התה בעזרת סוכר?" והוסיף, אם אתם מוסיפים סוכר לתה אתם טועמים רק את הסוכר ומוטב היה שתשתו מים חמים עם סוכר במקום.

Share.

About Author

Leave A Reply