איך להסיר עובש מתקרת המקלחת

0

חדר המקלחת חשוף לתנאים שחדרים אחרים בבית לא מקבלים. שינויי טמפרטורה מהירים, מעבר מסביבה לחה ורטובה ליובש קיצוניים לפעמים וחשיפה לנוזלים הופכים את קירות המקלחת לחשופים יותר משאר הבית לנזקים. אחת התופעות השכיחות שקל לזהות על גבי קירות המקלחת היא הופעה של עובש. עובש נוצר לרוב בגלל היעדר איוורור של חלל המקלחת. אדי המים החמים מצטברים ותגובתם עם הקיר גורמת להופעת עובש, שיכול אף להוביל לצמיחה של פטריות.

לעתים אפשר לראות את העובש בתחילתו כסימני רטיבות קלים, ולפעמים התקרה החליפה צבעים כבר מזמן וכיום מפאר אותה שלל גוונים של שחור. עובש יכול להתפשט לאורך קירות ואם לא מטפלים בו כראוי הוא יכול להוביל לבעיות בריאותיות לנו ובעיות מבנה עבור הבית. למזלנו, גם סימני העובש המפחידים ביותר הם לא סיבה לקרוא לאיש מקצוע, משום שאנחנו יכולים להסיר אותם בעצמנו עם טיפת תושייה ומספר טיפות של חומרי ניקיון.

הטיפול להסרת עובש מקירות המקלחת

נתחיל בבדיקה של הקיר או הקירות עליהם יש עובש ונוודא אם יש רטיבות בקיר – לפעמים העובש יכול להופיע בגלל נזילה פנימית של צינור בתוך הקיר ובמקרה זה נקרא לשרברב שימשיך את העבודה.

אם אין מים שדולפים מן הקיר, נמשיך להסיר את העובש בעצמנו. יש שתי אפשרויות טיפול, האחת מקוצרת והשנייה יסודית.

השיטה המקוצרת

בעזרת זוג כפפות, ניקח דלי ובו אקונומיקה ומעט מים. בעזרת מטלית מחוספסת כמו צמ פלדה או מטלית סקוץ' נשפשף את האקונומיקה על גבי העובש ונביט בו יורד במהירות מן התקרה. שיטה זו תשיג לכם תוצאות מהירות, אך לא תמנע הופעה של עובש בעתיד, במקרה שהקיר יוסיף להיחשף לתנאים של לחות ואטימות בתוך חלל החדר. אם אתם שוכרים את דירתכם ומעוניינים בפתרון קצר מועד, אפשר להפסיק כבר כאן – ברכותינו, הסרתם את העובש מקירות המקלחת שלכם. יש לבצע שוב בכל חזרה של המפגע אל קירות החדר.

השיטה היסודית

מכיוון ששפשוף באמצעות אקונומיקה אינו מסיר לגמרי את העובש, ומותירה בסיס שעלול לאפשר לו לחזור תחת תנאים לא נכונים, מומלץ להיעזר בחומרים המיועדים לצביעה מחדש של הקיר בחומר מונע עובש.

בטיפול זה, נשתמש בנייר שיוף כדי להסיר בשפשוף את כל המקומות הנגועים. נוודא שהסרנו כל סימן לעובש שנמצא קודם לכן על הקיר.

לאחר שיוף הקיר נעבור על הקיר עם מטלית שטבלנו בחומר ניקוי. ממתינים מספר דקות.

לאחר שהקיר התייבש, ניקח מברשת צבע שמרחנו בחומר חיטוי מיוחד לעובש ונעבור על המשטח ששייפנו. כדאי לחכות מספר שעות על מנת שהחומר יתייבש. מומלץ להמתין כארבע שעות ליבוש הקיר, כמובן, תוך איוורור חלל החדר על ידי פתיחת חלונות ודלתות חדר המקלחת.

לבסוף, השלב האחרון הוא רצביעת הקיר מעל שכבת חומר החיטוי. נצבע את הקיר בעזרת צבע מיוחד שנקרא צבע מקשר. זהו צבע שמותאם למטרה זו, ומאפשר לקיר לנשום כך ששכבת העובש לא תשוב ותגדל עליו.


מומלץ לשוב ולצבוע את הקיר יום לאחר מכן כדי להבטיח שכבה שתכסה את הקיר כראוי.

המלצה לעתיד: למרות שסדרת הפעולות האלו מונעות את הופעתה של שכבת עובש נוספת בעתיד, חשוב לאוורר את חדר המקלחת, בייחוד לאחר מקלחת חמה כאשר החדר מתמלא אדים שעשויים לדבוק בקיר.

בהצלחה!

Share.

About Author

Leave A Reply