מארחים בראש השנה? כל הטיפים לעבור את האירוח בהצלחה

0

אירוח גדול זה דבר נפלא ומקרב עבור כל המשפחה – אך גם עלול להיות מלחיץ. כל כך הרבה קניות, הוצאות וארגונים מתנקזים לערב אחד בשנה. בדיוק בגלל זה הכנו לכם את המדריך השלם כדי לעבור את האירוח בשלום ובנעימות. מוכנים? בואו נתחיל!

הכינו את התפריט מראש

ככל שתקדימו ותכינו את התפריט שתגישו בערב הגדול, כך תהיו רגועים יותר. באירוח גדול כמו ראש השנה נהוג להגיש מנה ראשונה, מנה עקרית, תוספות חמות, סלטים וקינוח. לא לשכוח את הברכות! רשמו לעצמכם מה הייתם רוצים להגיש, וכך תוכלו לתכנן רשימת קניות מבעוד מועד ולא להיתקע בפקקי הסופר האינסופיים קרוב מדי למועד עצמו עם כל המאחרים לקום. בנוסף, ידיעת התפריט מראש יכולה לאפשר לכם לערב את כל המשפחה, המורחבת והגרעינית כאחד. תוכלו לחלק סמכויות לכל אחד מבני הבית, למשל, שהבן הבכור יהיה אחראי על חתיכת הסלט, הקטן על עריכת השולחן וכן הלאה. כך, כולם ייקחו חלק בהתארגנות.

אפרופו בישולים, קינוח באירועים כאלו יכול להיות בעייתי, כי צריך לפנות לטעמם של מספר אנשים שונים. לדעתנו, בראש השנה אי אפשר לטעות עם עוגת דבש ביתית. אנחנו ממליצים על עוגת הדבש המושלמת הזו (שהיא גם פרווה!) של קרין גורן! מעולם לא התאכזבנו ממנה.

הכינו את הבגדים ערב לפני

כשיש ילדים בבית, כל אירוע הוא סיפור מההפטרה. הכנת הבגדים עם הילדים יכולה לעזור להם להתכוונן לכך שאירוע גדול עומד לקרות בבית. אנו נוטים לשכוח כי ילדים הם רגישים יותר מאיתנו לתחושות פיזיות בגוף, ולעיתים הבגדים המהודרים לוחצים או מגרדים להם והדבר יתרום להתנהגות בעייתית מצידם בזמן האירוח. שתפו אותם בבחירת הבגדים החגיגיים והכינו להם מראש בגדים נוחים יותר להחלפה במידה וירגישו שהם צריכים בכך.

הכלל הזה לא תקף רק לגבי ילדים! הכינו גם לכם שתי גרסאות של בגדים מראש, למקרה ואחד מהם יתלכלך בזמן שתגישו מאכלים לשולחן.

אפרופו ילדים

לילדים לעיתים קשה לשבת בשקט במהלך הזמן הארוך שלוקח לברכות בארוחה החגיגית של ראש השנה. זה טבעי וקשה לצפות מהם לעמוד באתגר הזה כשהם רגילים לזוז בחופשיות 99% מהזמן. דברו עם ילדיכם על הברכות השונות מראש כך שיכירו את סדר הפעולות שעומד בפניהם. בכל מקרה, אל תקחו ללב אם הילדים מתחילים לקפץ בכיסא כאילו נעוצים בו קוצים. תנו להם ללכת לשחק בכיף ובאהבה ואמרו להם לחזור כשנרגעו. ליתר ביטחון, הכינו להם מראש משחקים שיוכלו לשחק בהם עם הילדים המתארחים. שאלו את ילדיכם באיזה משחקים היו רוצים לשחק עם האורחים והכינו אותם מראש, כך גם הילדים ייקחו חלק בפעילות. במידה והילדים שלכם מעט גדולים יותר, שאלו אותם האם יש משהו שחשוב להם שהאורחים לא ייגעו בחדר שלהם והניחו אותו במקום גבוה ובטיחותי. ילדים יכולים לשחק בפראות, ומשחקים שחשובים לילדיכם עלולים להיפגע.

נסו להחליק הערות מיותרות

זה קורה גם במשפחות הטובות ביותר. כולם נפגשים אחרי שלא התאספו במקום הרבה זמן ולפעמים, הערות שיכולות להתפרש כפוגעניות מתחלקות החוצה. אירועים משפחתיים כגון ראש השנה הם קרקע פורייה לויכוחים וריבים. נסו להימנע מכך. תזכירו לעצמכם לנשום לפני שתגיבו, וחשבו על כך שמדובר במשפחה שלכם שבסופו של דבר תהיו איתה לכל החיים. האם זה שווה להתחיל ריב על דבר שטותי ועוד באירוע משמח כמו ראש השנה? כנראה שלא. הניחו להערות המיותרות וחבקו את משפחתכם.

Share.

About Author

Leave A Reply