המדריך המלא: איך להתמודד עם כוויות מהשמש

0

אנחנו נמצאים בשיא הקיץ, השמש לוהטת וחזקה, ולפעמים נדמה שאפשר להישרף מהשמש גם כשחוצים את הרחוב… כוויות שמש הן לא נעימות ואפילו מסוכנות, ולכן צריך להתייחס אליהן בהתאם. המדריך הבא יעזור לכם להתמודד איתן בדרך הנכונה.

שטפו את הכוויה

דבר ראשון, כדאי לשטוף את הכוויה עם סבון ומים חמימים. אל תשפשפו את העור, אלא רק שטפו אותו או הניחו מגבת לחה על הכוויה. כשאתם מתקלחים, לכו על מקלחות קרירות והימנעו ממים רותחים.

קומפרס קר

בשלב הבא כדאי להכין קומפרס קר. טבלו מטלית במי קרח והניחו על הכוויה למשך כ-15 דקות. זה אמור להרגיע את הגירוי ואת העור. ניתן לחזור על הפעולה מספר פעמים לאורך היום, מתי שתרגישו צורך.

משחות

אפשר למרוח משחות ייעודיות לכוויות או אפילו להשתמש בג'ל אלוורה. משחות יטפלו בכוויה, יקררו אותה ויעזרו לריפוי מהיר של העור.

אל תעשו

בזמן שאתם מרפאים את הכוויה שלכם, נסו להימנע ממריחה של קרמים או בושם על האזור, וכן מחשיפה נוספת של העור לשמש. לבשו בגדים ארוכים והקפידו על מריחת קרם הגנה.

הכוויה מחמירה/נוצרו שלפוחיות? כדאי להתייעץ עם רופא

אם כל הנ"ל לא עובד ואף נוצרו שלפוחיות על העור, כדאי להתייעץ עם רופא, שכן יכול להיות שמדובר על כוויה רצינית. רופא יוכל לרשום לכם משחה מתאימה ואנטיביוטיקה כדי למנוע את זיהום המקום. שימו לב – אל "תפוצצו" את השלפוחיות בעצמכם; זה עלול לגרום לזיהום חמור!

ובפעם הבא, זכרו להימרח היטב ולהיזהר מהשמש…

Share.

About Author

Leave A Reply