אוהבים פסטו? המדריך המלא לאיך לגדל צמח בזיליקום נכון

0

בזיליקום הוא אחד מצמחי התבלין הכי כיפים בשטח, ויש לו הרבה שימושים. בונוס נוסף שלו הוא שקל במיוחד לגדל אותו, כך שתמיד תהיה לכם אספקה טריה של בזיליקום. המדריך הבא יבהיר לכם כיצד לגדל אותו נכון.

השתילה עצמה

את השתיל עצמו ניתן להשיג במשתלות השונות ואפילו בסופרים. ישנן שתי אופציות עיקריות לשתול בזיליקום: או באדמה, או בתוך ערוגה. אם החלטתם לשתול באדמה, חשוב לחפור חורים במרחק של כ300 ס"מ אחד מהשני. אם החלטתם ללכת על ערוגה/אדנית, וודאו שהיא גדולה מספיק. גם כאן, צריך 300 ס"מ מצמח לצמח. הצמח הזה אוהב הרבה שמש, ולכן כדאי למקם אותו היכן שיקבל שמש ישירה כל היום – ולפחות 4 שעות.

השקיה

בזיליקום צריך מים, אבל לא יותר מדי מהם. חשוב לשמור על האדמה לחה, אך לא רטובה וספוגה מים. כדאי להשקות פעם ביום, בבוקר, כך שהמים ייספגו עם השמש ולא פשוט יעמדו במהלך הלילה. הגאדג'ט של שיואמי יעזור לכם לגדל את הבזיליקום בצורה נכונה!

הוציאו את הפרחים

כשהשמש חזקה במיוחד, יש סיכוי סביר שתבחינו בפרחים שמתחילים לצמוח בערוגה שלכם. חשוב להוציא אותם וכן את שני העלים שתחתם. הפרחים שצומחים גורמים לשינוי הורמוני בצמח ומפחיתים משמעותית את הטעם בעלים, וכן את הכמות. בנוסף, חשוב להוציא ענפים מתים.

שימו לב למזיקים

בזיליקום מושך אליו די הרבה מזיקים. הדרך הכי טובה לטפל בהם היא פשוט להוציא אותם בכל פעם שאתם רואים אחד – אם יש לכם צמח בודד, זאת לא אמורה להיות בעיה.

שימוש

ברגע שהצמח בוגר, אפשר לחתוך את שתי קבוצות העלים הגבוהות באמצעות מספריים. עשו זאת בזהירות, על מנת לא לפגוע בצמח. החיתוך הזה יעודד מתן אנרגיה לגבעולים החזקים ביותר וכך הצמח יהפוך לשיח קטן. בכל מקרה, את העלים יש לשטוף היטב וניתן להשתמש בהם על מנת להכין פסטו, סלטים, לתבל ועוד!

אחסנה

את העלים אפשר לאחסן במקרר. יש לשטוף את העלים, לייבש אותם היטב, לעטוף אותם בנייר סופג ולהכניס למיכל סגור – ולמקרר. אופציה נוספת היא להקפיא את העלים – עדיף לא להקפיא אותם כעלים, אבל אם תהפכו אותם קודם לפסטו תוכלו להקפיא במשך חודשים.

 

Share.

About Author

Leave A Reply