מארחים בשבועות? כך תעשו את זה נכון

0

חג שבועות עוד שבוע כבר כאן, ואם אתם מארחים, יש סיכוי שאתם די לחוצים. משום מה, אנחנו נלחצים מלארח אנשים אחרים – גם אם מדובר במשפחה שלנו – ופעמים רבות אירוח ארוחת חג יכול לגרום ממש לחרדה. כדי לפשט את העניין ככל האפשר, הנה המדריך המלא לאירוח החג.

מי מוזמן?

ראשית, וודאו מי מגיע לארוחה, וכמה תהיו פלוס-מינוס (האם כל הילדים באים? האם מישהו בחו"ל?) בנוסף, כדאי לשאול לגבי הגבלות תזונה – בין אם אלרגיות או הימנעות ממאכלים מסוימים, כמו טבעונות.

תכננו את הארוחה

הכינו רשימה של כל המטעמים שאתם רוצים להכין, ואת כל הרכיבים שתצטרכו עבורם, ורכשו אותם מבעוד מועד. כך תהיו מוכנים ככל האפשר לקראת יום האירוע, ולא תצטרכו לעמוד עם כל עם ישראל בתור. בנוסף, נסו לחשוב מה אתם רוצים לתת לבני משפחה אחרים להכין – למשל, אולי מישהו יכול להכין או לקנות את הקינוח, מישהו אחר יכול להיות אחראי על הסלטים ואתם על העיקריות. לא חייבים לקחת הכל על עצמכם!

כמובן, תמיד עדיף לא להגזים: לא צריך שלוש מנות פסטה, ארבע מנות רביולי, לזניה וחמש פשטידות. זכרו שבסוף נשאר המון אוכל, וכמה מנות מנצחות ואיכותיות עדיפות על היצע בלתי נדלה! בנוסף, עדיף להכין מנות שאתם יודעים איך להכין מאשר לנסות כל מיני דברים מורכבים וקשים ולהלחץ גם מזה…

הכנות נוספות

מלבד הרכיבים לארוחה, אל תשכחו לרכוש גם דברים מסביב – בין אם זה מפיות, בקבוקי יין ושתיה קלה. בנוסף, אל תשכחו להקפיא מגשי קרח. לבסוף, חשבו על מקום האירוע – איך תסדרו את השולחן? האם אתם רוצים להוסיף קישוטים מסוימים? מה לגבי מוזיקה? בכל זאת, זה חג שבועות, אז אולי כדאי להוסיף פרחים לשולחן? חשבו על כל ההכנות הקטנות האלו!

יום-יומיים לפני החג 

יום לפני החג זה היום להתחיל לנקות את הבית ולוודא שהוא מוכן לקבל אורחים. זה גם בדיוק הזמן להכין את כל הדברים הקטנים שאפשר להכין מראש ולא מחייבים להיות טריים – למעשה, כדאי להכין את  כל מה שיישמר טוב במקרר/מקפיא –  זאת כדי לחסוך לכם זמן (ולחץ) ביום האירוע עצמו!

יום החג

זה הזמן להכין את יתר המנות, לארגן את השולחן, לנקות את המטבח, להתקלח, להתארגן ואולי לשתות איזו כוס יין! חשוב להיות רגועים, לשמור על ראש טוב ולזכור שזו רק עוד ארוחת חג – בטוח יהיה טעים, בטוח כולם יהנו, ובטוח יהיה מצחיק – אז למה להילחץ?!

Share.

About Author

Leave A Reply