המדריך המלא לגיבוי ענן – מה הן האופציות השונות?

0

מחשוב ענן להמונים שהגיע אלינו ראשית מ-DropBox לפני למעלה מעשור ללא ספק שינה את חוקי המשחק. כך, במקום להשתמש בשרתים יקרים, אנחנו יכולים "להשכיר" ענן אחסון המאפשר לנו לגבות את כל החומרים שלנו, לסנכרן קבצים, לגשת למסמכים מכל מכשיר ולהיות תמיד מחוברים ועם יד על הדופק.

היום כבר דרופבוקס היא לגמרי לא השחקנית היחידה במגרש, ואפשר למצוא כמה שירותים מצוינים. נשאלת השאלה – במה לבחור? התשובה תלויה הרבה באילו שירותים אתם רגילים להשתמש – אם אתם משתמשים בהרבה מהפיצ'רים של גוגל, שווה אולי ללכת על גוגל דרייב. אם אתם אנשים של אפל, בדקו את iCloud. בנוסף, שווה להסתכל על הפיצ'רים המיוחדים, גודל הענן, מחיר לשדרוג וכן בטיחות וקלות השימוש.

3 הענקיות המובילות הן ללא ספק גוגל דרייב, דרופבוקס ו-OneDrive ואותן נסקור, אבל מעבר לעננים האלו, יש עוד שירותים רבים נוספים, כמו הדרייב של אמאזון, iCloud של אפל ו-Box.

Google Drive

גוגל דרייב הוא ללא ספק אחד משירותי הענן הפופולרים ביותר – בעיקר כי הוא מתממשק עם המון שירותים אחרים של גוגל, שרובינו משתמשים בהם, כמו ג'יימל או Google Photos וכרום. בנוסף, אם אתם משתמשים בשירותי מסמכים של גוגל – כמו גוגל דוק או גוגל שיטס – אתם כנראה רוצים להשתמש בגוגל דרייב, פשוט מתוך נוחות, שכן כל המסמכים האלו נשמרים באופן אוטומטי בדרייב. בנוסף, קל מאוד לסדר את הדרייב וניתן להוסיף לו פלאגין וכלים שמסייעים להפוך אותו לאישי יותר. החיסרון הראשי הוא עד כמה אנחנו בוטחים בגוגל עם כמויות כאלו של מידע בכל התחומים?

גודל הענן: הגרסה החינמית מגיעה בגודל 15GB, אך ניתן לשדרג בתשלום נוסף (100GB ועד 30TB).

פלטפורמות תומכות: ווינדוס, Mac, אנדרואיד, IOS

פיצ'רים מיוחדים: אפשרות לשתף קבצים ולערוך באופן משותף. בנוסף, היסטוריית עריכה מפורטת לכל מסמך, ואפשרות לחפש באופן חכם בתוך מסמכי הענן.

DropBox

דרופבוקס היא כנראה שירות הענן הראשון להמונים הפרטיים – וזה תמיד זכור לה לטובה. כשמדברים על דרופבוקס מדברים על שירות ענן מצוין, מאובטח, נגיש ואינטואטיבי. גם השירות הזה מאפשר שיתוף קבצים ועבודה יחד על מסמכים.

גודל הענן: גודל חינמי של 2GB, ואפשרות לשדרג ל-1B במנוי חודשי

פלטפורמות תומכות: רשת אינטרנט, ווינדוס, Mac, לינוקס, אנדרואיד ו-iOS

פיצ'רים מיוחדים: הצפנה מיוחדת ומאובטחת במיוחד, אפשרות לראות היסטוריה, שיתוף והתממשקות עם מייקרוסופט אופיס

OneDrive

OneDrive הוא הענן של ווינדוס, שמגיע באופן חינמי יחד עם Office 365. היתרון הגדול של וואן-דרייב הוא החיבור שלו לווינדוס. זה אומר שברגע שאתם מתחברים למחשב חדש ומכניסים את המשתמש שלכם, כל המידע שאחסנתם בענן נגיש עבורכם ומוכן לשימוש – בלי הצורך להתקין או להוריד תוכנה חיצונית. בנוסף, הענן מתממשק עם השירותים האחרים של ווינדוס ואופיס, כמו וורד ואקסל.

גודל הענן: 5GB חינמיים, אותם ניתן לשדרג ל-50GB וכן 1-TB

פלטפורמות תומכות: דרך רשת האינטרנט, Mac, אנדרואיד, ווינדוס

פיצ'רים מיוחדים: ניתן לשתף את הקבצים עם אחרים, חיפוש מהיר והתממשקות עם OneNote

Share.

About Author

Leave A Reply