מדריכים

מדריכים

כותבי מדריכים אחרונים

http://www.mitranitum.com

שחר פיס -שף קונדיטור

אס אם דיזיין

רועי בן

מדריכים מחשבים תוכנות פירמוט מחשב xp מלא
פירמוט מחשב xp מלא PDF הדפסה דוא
נכתב ע"י רועי   
שלישי, 02 יוני 2009 17:56

עכשיו מדריך איך להתקין את ה xp :
בעיקרון, התקנת מערכת הפעלה דומה להתקנת כל תוכנה, וגם כאן יש אשף התקנה. למרות שמדובר בתהליך אינטואיטיבי, נעבור על השלבים העיקריים. שימו לב שקיימים שינויים קלים בין הגירסאות:

1. אתחול - הכניסו את דיסק ההתקנה של מערכת ההפעלה לכונן התקליטורים והפעילו את המחשב. אם המחשב לא מצליח לעלות ממנו, סביר שסדר האתחול אינו סטנדרטי. כדי לשנות זאת גשו לתפריט Boot בביוס (תמונה 1), שכולל את הגדרות החומרה. כדי להגיע אליו, הקישו del מיד לאחר הפעלת המחשב (מידע נוסף בספר של לוח האם).

תמונה 1

2. התחלת ההתקנה - יופיע מסך כחול, שיציע להתחיל בהתקנת מערכת ההפעלה (Set Up Windows XP), להריץ תוכנת שיקום (Recovery Console) או לבטל (תמונה 2). הקישו Enter ואשרו את הסכם השימוש בלחיצה על F8. אם מותקנת מערכת הפעלה, תוכנת ההתקנה תציע, במסך הבא, את Repair (שתחליף קבצי מערכת אבל לא תמחק את הקבצים) או המשך ההתקנה מחדש.

תמונה 2

3. כוננים ומחיצות - המסך הבא יבקש לבחור על איזה כונן להתקין את מערכת ההפעלה (תמונה 4). שניתן לחלקו למחיצות (Partitions), לבחור מחיצה ל-XP ולבחור פירמוט עבור כל מחיצה (תמונה 5), בשיטת FAT (שתומכת דוס) או NTFS 0 (מתאימה למחיצות גדולות).

תמונה 4

אם מתקינים על מערכת הפעלה קיימת או על דיסק מפורמט, יוצע לדלג הלאה ("Leave the current file system intact", תמונה 5). במקרה של התקנה ללא פירמוט, תדרשו לאשר מחיקת תיקיות שונות.

תמונה 5

4. העתקת קבצים - לאחר הפירמוט, Windows תעתיק את קבצי המערכת לדיסק הקשיח. אחרי הפעלה מחדש, תקבלו שליטה על העכבר, ו-Windows תמשיך להעתיק קבצים. כעת ניתן לקרוא אודות יתרונות Windows ולבהות בשעון הערכת משך ההתקנה.

תמונה 9

5. הגדרות שפה - במהלך העתקת הקבצים, ההתקנה תיעצר ותבקש להזין מידע לגבי השפה (תמונה 9). לחצו Customize כדי להגיע ל-"Regional and Language Options". בחרו בעברית כשפה ראשית (בלשונית Regional Options) ואפשרו תמיכה בשפות מימין לשמאל (בלשונית Languages, תמונה 10). ניתן לבחור באנגלית כשפה הראשית, ובתמיכה בעברית מהלשונית Advanced (תמונה 11).

תמונה 10

תמונה 11

6. הגדרות משתמש - בשלב הבא, תתבקשו להזין שם, שם למחשב וסיסמת מנהל (Administrator), שמורשה לבצע כל שינוי במחשב (תמונה 13). כאן גם תתבקשו להקליד את הרשיון (תמונה 14), ותאריך, שעה ואיזור זמן.

תמונה 13

תמונה 14

7. התקנת רשת - אחרי העתקה נוספת, תישאלו לגבי התקנת רשת. מי שלא יודע, או לא צריך, יכול לבחור ב-Typical Settings. אחר כך, אם המחשב ברשת, הקלידו את שמה. גם פה ניתן להשאיר את ברירת המחדל. בשלב זה המחשב יצא לעוד הפוגה, שבה יועתקו עוד קבצים.

8. רישום - לאחר אתחול אוטומטי נוסף, המערכת תבחר מאפייני תצוגה, ואז תוכלו להירשם במיקרוסופט, להגדיר את מספר המשתמשים שיהיו למחשב ולתת להם שמות משתמש.

9. לאחר ההתקנה - בכך הסתיימה ההתקנה. כעת תוכלו לסייר ב-Windows (תמונה 19) ולהתקין תוכנות ודרייברים. לפני שמתחברים לאינטרנט, כדאי להתקין תוכנת אנטי וירוס ו-Firewall, וברגע שמתחברים - לעדכן מיד את מערכת ההפעלה.

עדכון אחרון ב-שני, 23 ינואר 2012 13:42
 

מדריכים | כתיבת מדריך | בירקנשטוקמדריכים למחשב | הובלות | טיסות | מזרוניםאירועים | עסקים
מערכת omyguide אינה אחראית על כל נזק שיגרם כתוצאה משימוש באחד מהמדריכים המוצגים באתר.
המדריכים באתר הם המלצה אישית של הכותב, והגולש לוקח על עצמו את מלוא האחריות בעת ביצוע הנאמר במדריך.
כל התמונות והסמלים המסחריים אשר באתר זה שייכים לבעלים החוקיים שלהם. כל שאר התוכן אשר נמצא באתר שייך על פי חוק לצוות האתר.
זכויות יוצרים © 2009 omyguide. כל הזכויות שמורות.

טלפון:

הובלות | אריחים מצוירים |סיורים בעברית בברלין | הורדת שירים מיוטיוב | תמ"א 38