מדריכים

מדריכים

כותבי מדריכים אחרונים

http://www.mitranitum.com

שחר פיס -שף קונדיטור

אס אם דיזיין

רועי בן

מדריכים מחשבים עבודה וקריירה כתיבת קורות חיים
כתיבת קורות חיים PDF הדפסה דוא
נכתב ע"י seo israel   
רביעי, 10 יוני 2009 12:22

 בפני רוב דורשי ומחפשי העבודה ניצבת המטלה ההכרחית לנסח גיליון קורות חיים. מדובר בגיליון שגרתי בפורמט אחיד ברוב המקרים, אשר מכיל אינפורמציה אודות מחפש העבודה, קרי הניסיון התעסוקתי שלו, הכישורים השונים שלו, ההשכלה האקדמית שלו ועוד. רבים נוטים לחשוב שמלאכת כתיבת קורות חיים הינה מסובכת ומורכבת מאוד. המאמר הבא ינסה לפשט עבורכם, ככל הניתן, את התהליך הפשוט וההכרחי של כתיבת קורות חיים.

     כתיבת קורות חיים - טיפים והמלצות

      ראשית, חשוב לציין שטופס קורות חיים הינו כרטיס הביקור הראשוני שלכם בבואכם להתקבל למשרה כזו או אחרת. קורות חיים משולים לכרטיס ביקור, או לחילופין לחלון ראווה  -  הם צריכים להיות אטרקטיביים ומרשימים ככל הניתן ובמקביל לשדר מקצועיות, סדר ובהירות. נסו לדמיין את האדם שמקבל את טופס קורות החיים שלכם וחישבו כיצד להקל עליו, ככל האפשר, להתרשם מן היתרונות המקצועיים שלכם המפורטים בטופס קורות חיים שנשלח אליו.

   במרבית המקרים, קורות החיים ינוסחו במבנה סטנדרטי. מבנה זה  כולל מספר סעיפים עיקריים:   

  חלק א' - פרטים אישיים

בחלק זה של גיליון  קורות חיים , ציינו את פרטיכם האישיים ואת פרטי הקשר שלכם, שיאפשרו למעסיק הפוטנציאלי לחזור וליצור עימכם קשר. בסעיף זה הקפידו לפרט את שמכם המלא, את מספרי הטלפון העדכניים והזמינים שלכם (כולל סלולארי), את מספר תעודת הזהות שלכם, את כתובתכם המלאה בבית (למשלוח דברי דואר, תלושי משכורת ועוד), את תאריך הלידה שלכם, וכן את כתובת האימייל שלכם.

  חלק ב' - השכלה

בחלק זה בטופס קורות חיים, ציינו בצורה כרונולוגית, מן העכשווי ביותר בסדר יורד, את התארים האקדמאים והתעודות השונות שרלוונטיים למשרה הספציפית עליה אתם מתמודדים. לדוגמה: במידה ואתם מחפשים  עבודה  בתחום המחשוב, לא בטוח שיש צורך לציין שעברתם קורס ברפואה אלטרנטיווית, אך יהיה מאוד רלוונטי לציין את התואר הראשון שלכם במדעי המחשב. במקרים מסוימים, לפי שיקול דעתכם, יתכן ויהיה רלוונטי לציין גם את סוג הבגרות אותה סיימתם, וכן קורסים והשתלמויות אותם עברתם במסגרת השירות הצבאי.

  חלק ג' - ניסיון תעסוקתי

חלק זה בגיליון קורות חיים יכלול מידע אודות הניסיון התעסוקתי הרלוונטי שלכם. כמו בסעיף הקודם, הקפידו גם כאן לציין את מקומות העבודה הקודמים שלכם בסדר כרונולוגי מהחדש (למעלה) לישן (למטה). נסו לנסח את האינפורמציה המופיעה בסעיף זה בצורה האטרקטיבית והשיווקית ביותר שביכולתכם, כדי שהמעסיק הפוטנציאלי שלכם לא יפספס אתכם משום שיקבל רושם כי המשרות הקודמות שלכם אינן אטרקטיביות דיין. החוכמה בניסוח כזה הוא לא לשקר ולהטעות, אלא לייפות את המציאות ולגרום לה להישמע אטרקטיבית ומושכת יותר.

  חלק ד' - תכונות ומיומנויות נוספות

 סעיף זה אינו הכרחי בטופס קורות חיים, אך מומלץ מאוד להוסיפו, כדי לזכות ב "נקודות  זכות נוספות" מן המעסיק הפוטנציאלי שלכם. ציינו בסעיף זה כישורים, תכונות ומיומנויות נוספות שנותנות לכם יתרון לצורך מילוי התפקיד. דוגמאות ספורות לכישורים מסוג זה הן: משתלב מהר בעבודה, טוב בעבודת צוות, לומד מהר, ועוד. בנוסף, במידה ואתם שולטים בתוכנות מחשב שונות (כגון תוכנות office) ובמיוחד תוכנות רלוונטיות למשרה הפוטנציאלית עליה אתם מתחרים, יש לפרטן בהרחבה.

 לסיכום,  כתיבת קורות חיים  היא עניין פשוט מאוד, שלא אמור לקחת לכם יותר מחצי שעה לכל  היותר. למרות הפשטות היחסית והקלות שבכתיבת קורות חיים, הקפידו לעשות זאת בצורה יסודית, מסודרת ונוחה לקריאה, כדי להקל ככל האפשר על המעסיק הפוטנציאלי שלכם. בנוסף, אל תשכחו שאתם מנסים למכור ולשווק את עצמכם  -  נסו להיעזר בניסוחים אטרקטיביים ככל הניתן, כדי להרשים בצורה הרבה ביותר את מי שיקרא את קורות החיים שלכם. בהצלחה!

        

            פורסם על ידי  קידום אתרים - SEO Israel    http://www.seoisrael.co.il ,

        

      מקור המאמר:  www.maker.co.il  

 

מדריכים | כתיבת מדריך | בירקנשטוקמדריכים למחשב | הובלות | טיסות | מזרוניםאירועים | עסקים
מערכת omyguide אינה אחראית על כל נזק שיגרם כתוצאה משימוש באחד מהמדריכים המוצגים באתר.
המדריכים באתר הם המלצה אישית של הכותב, והגולש לוקח על עצמו את מלוא האחריות בעת ביצוע הנאמר במדריך.
כל התמונות והסמלים המסחריים אשר באתר זה שייכים לבעלים החוקיים שלהם. כל שאר התוכן אשר נמצא באתר שייך על פי חוק לצוות האתר.
זכויות יוצרים © 2009 omyguide. כל הזכויות שמורות.

טלפון:

הובלות | אריחים מצוירים |סיורים בעברית בברלין | הורדת שירים מיוטיוב | תמ"א 38