מדריכים

מדריכים

כותבי מדריכים אחרונים

http://www.mitranitum.com

שחר פיס -שף קונדיטור

אס אם דיזיין

רועי בן

מדריכים עסקים עסקים המדריך אל עולם הפיצה
המדריך אל עולם הפיצה PDF הדפסה דוא
נכתב ע"י פיצה סאנטוס   
רביעי, 05 ינואר 2011 13:08

פרסנו לפניכם מספר מונחים על מנת שתדעו להתמצא בעולם הפיצה,

אנשובי- אנשובי הוא  סוג של דג משומר הדומה לסרדינים או מקרלים אשר מגיע כתוספת מעל לפיצה .

בצק פיצה – יש היום מאות מתכונים להכנת בצק הפיצה, בצק הפיצה חייב להיות רך ופריך, והוא מהווה את הבסיס שעליו יונחו הגבינות של הפיצה, יש כאלו המעדיפים בצק פיצה עבה ויש כאלו המעדיפים בצק פיצה דק, ויש כאלו המעדיפים בצק פיצה מחיטה מלאה.

מוצרלה – זהו  שמה של גבינה צהובה קשה המשתלבת היטב עם כל פיצה, כך למשל גבינת מוצרלה בפאלו משמשת תפקיד חשוב בפיצה נפוליטאנה המקורית . והיום יש אפילו חוקים באיטליה המחייבים כל מי שמכין פיצה נפוליטנה להכין אותה מגבינת מוצרלה איכותית
.
מרגריטה – זהו שמה של מלכת נאפולי במאה ה-18 שהביאה להפצתה של הפיצה ברחבי איטליה בכל שכבות העם.  המלכה מרגריטה התאהבה במאכל פיצה ודרשה שיהיה לה שף צמוד שיכין עבורה פיצות שונות ומגוונות, המלכה אף הסתובבה בין שכבות העם ובחנה אילו פיצות הם  אוכלים, וכך היא יצרה פופולאריות רבה לפיצה.

משולש פיצה/סלייס - במשך השנים התפתח מנהג לפיו נהוג לחתוך כל עיגול פיצה למשולשים ולחלק לכל אדם מנה של משולש פיצה, גודל המשולשים נקבע בהתאם לגודל העיגול ולעובייה של הפיצה.

פוקאצ'ה –  זהו לחם שהו נגזרת מעולם הפיצות, הלחם עשוי  מבצק פיצה והוא כולל בתוכו תוספות שונות.
פיצאולו- זהו שמו של השף המומחה באפיית פיצות.

פיתה- הפיצה והפיתה הם מושגים שהצלילים שלהם דומים משום שהפיצה החלה התפתח מפיתה שאותה הביאו הערבים לאיטליה כאשר כבשו את איטליה במאה ה-16 ואז האיטלקים התוודעו לפיתה הערבית, וממנה הם פיתחו את  הפיצה שעליה הם הניחו סוגים שונים של גבינות רטבים ותוספות, עד שהיא הפכה לפיצה המוכרת  לנו היום.

תנור פיצה- תנור פיצה הוא תנור מיוחד המיועד לאפות פיצות, בעבר תנור פיצות היה תנור אבנים המתבסס על אש, והיום יש כבר טכנולוגיות מתקדמות יותר של תנור פיצה חשמלי. 

משלוח פיצה- משלוח פיצה הוא מושג שחדר לתרבות החיים שלנו רק באמצע המאה ה-20 כאשר הפכנו לאנשים עסוקים יותר ומפונקים יותר והחלטנו להביא את האוכל הביתה במקום לבשל אותו בבית או לצאת למסעדה ולקנות אותו בחוץ , וכך המצאנו את משלוחי המזון המהיר , וביניהם את משלוחי הפיצה.

יש כמובן עוד מגוון רחב של מונחים נוספים שאפשר להוסיף למילון המונחים הקצר הזה,אבל במקום שתשקיעו את זמנכם בקריאת מונחים הקשורים למושג פיצה כדאי שפשוט תיגשו לפיצריה הקרובה ותקנו את הפיצה האהובה עליכם.
נכתב על ידי פיצה סאנטוס - פיצה באשדוד

 

מדריכים | כתיבת מדריך | בירקנשטוקמדריכים למחשב | הובלות | טיסות | מזרוניםאירועים | עסקים
מערכת omyguide אינה אחראית על כל נזק שיגרם כתוצאה משימוש באחד מהמדריכים המוצגים באתר.
המדריכים באתר הם המלצה אישית של הכותב, והגולש לוקח על עצמו את מלוא האחריות בעת ביצוע הנאמר במדריך.
כל התמונות והסמלים המסחריים אשר באתר זה שייכים לבעלים החוקיים שלהם. כל שאר התוכן אשר נמצא באתר שייך על פי חוק לצוות האתר.
זכויות יוצרים © 2009 omyguide. כל הזכויות שמורות.

טלפון:

הובלות | אריחים מצוירים |סיורים בעברית בברלין | הורדת שירים מיוטיוב | תמ"א 38