מדריכים

מדריכים

כותבי מדריכים אחרונים

http://www.mitranitum.com

שחר פיס -שף קונדיטור

אס אם דיזיין

רועי בן

מדריכים בית ומשפחה בית דיור מוגן - לא מה שחשבת
דיור מוגן - לא מה שחשבת PDF הדפסה דוא
נכתב ע"י זורו   
שלישי, 30 אוגוסט 2011 13:07

 

לפני שתשללו את הרעיון על הסף, חשוב שתדעו שדיור מוגן זה לא בדיוק מה שחשבתם. עבור הדיירים מדובר בהזדמנות מצוינת להיות בסביבה תומכת ומעשירה, עם בני גילם, ולהעביר בצורה חיובית את שנות הפנסיה. זה המקום להבהיר שלא מדובר בבית אבות סטנדרטי. בדיור מוגן ניתן למצוא שורה של יתרונות שלא ניתן למצוא בבית אבות, אלא אולי בבית מלון: חדרי כושר, מסעדות, סדנאות, בריכות, חוגי ההעשרה ועוד, שידאגו לתעסוקה ונוחות מקסימאלית עבור הדיירים.


בנוסף, ברוב בתי הדיור המוגן בישראל, אם לא בכולם, יהיה אפשר למצוא שירותי סיעוד ופתרונות רפואיים על מנת לענות על כל הצרכים – מהקטן ועד הגדול ביותר – של הדיירים. אגב, זהו השיקול המרכזי כאשר עוברים לגור בבית אבות, בעוד שבדיור מוגן הדבר מקבל התייחסות ראויה אך הדגש הוא גם על חיי הפנאי ולא רק על ענייני בריאות.

כמו כן, המעבר לא חייב להיות כרוך בטראומה חס וחלילה. ניתן להתגורר בדיור מוגן ביחד עם בן או בת הזוג, ולא רק כדי למצוא מזור לבעיית הבדידות (כפי שרבים נוטים לחשוב).

דיור מוגן בישראל: תמונת מצב

בישראל יש הרבה מאד פרויקטים של דיור מוגן, מהדרום ועד הצפון, המספקים בית חם לאלפי מבוגרים בני הגיל השלישי שבאו להעביר את שנותיהם היפות בצוותא עם פנסיונרים נוספים. ההבדל בין המקומות מתבטא בכמות השירותים שהוא מספק ואיכותם – למשל, גודל החדרים (שנע מחדר וחצי ועד לשלושה ואפילו ארבעה חדרים) וסוג המתקנים (מדשאות רחבות ידיים, מבני קולנוע). כמו כן, גם המיקום משחק תפקיד מרכזי. לכן, סביר להניח כי דיור מוגן באזור השרון או המרכז יעלה יותר מאשר דיור מוגן באזור הדרום.

למרות זאת, חשוב לקחת בחשבון כי נגישות וקרבה לבני המשפחה זהו שיקול מרכזי וחשוב מאד שיש לקחת בחשבון בטרם מקבלים את ההחלטה. דיור מוגן איכותי לא אמור לנתק לחלוטין את הדייר ממשפחתו האוהבת, וחשוב שהוא יהיה נגיש וקרוב.

פתרונות הדיור היוקרתיים ביותר נמצאים באזור המרכז, תל אביב והסביבה ואזור השרון, כאשר חלקם ממוקמים בלב העיר וחלקם בשכונות השקטות והיוקרתיות יותר. כל שנותר הוא לבחור...

למידע נוסף על דיור מוגן

 

עדכון אחרון ב-חמישי, 01 ספטמבר 2011 18:23
 

מדריכים | כתיבת מדריך | בירקנשטוקמדריכים למחשב | הובלות | טיסות | מזרוניםאירועים | עסקים
מערכת omyguide אינה אחראית על כל נזק שיגרם כתוצאה משימוש באחד מהמדריכים המוצגים באתר.
המדריכים באתר הם המלצה אישית של הכותב, והגולש לוקח על עצמו את מלוא האחריות בעת ביצוע הנאמר במדריך.
כל התמונות והסמלים המסחריים אשר באתר זה שייכים לבעלים החוקיים שלהם. כל שאר התוכן אשר נמצא באתר שייך על פי חוק לצוות האתר.
זכויות יוצרים © 2009 omyguide. כל הזכויות שמורות.

טלפון:

הובלות | אריחים מצוירים |סיורים בעברית בברלין | הורדת שירים מיוטיוב | תמ"א 38