המדריך המלא: איך לקבל החלטות לשנה החדשה?

0

ראש השנה איתנו כבר בסוף החודש, ויחד עם הארוחה החגיגית, הבגדים הלבנים והתפוח בדבש הוא גם מסמל את –  טוב, השנה החדשה. שנה חדשה היא הזדמנות מצוינת לקבל כמה החלטות חכמות ואפילו לנסות ליישם אותן. אז איך בוחרים את ההחלטות הנכונות? המדריך הבא יעזור לכם!

מעט החלטות

אל תערכו רשימה שלמה של החלטות לשנה החדשה. הסיכוי שתגשימו אפילו עשירית מהן הוא לא ממש גבוה. נסו להתמקד ולחפש 2-3 החלטות או אפילו רק החלטה אחת שחשובה לכם ושאתם באמת רוצים ומתכוונים לפעול כדי להגשימה. כך, הסיכוי שבאמת תצליחו יגבר!

החלטות ספציפיות

אמנם צריך לבחור מעט החלטות, אבל כל החלטה צריכה להיות מאוד ספציפית. כלומר, אל תגידו, "אני רוצה השנה לרדת במשקל", אלא:  "אני רוצה להמעיט באכילת מאכלים מטוגנים", או "אני רוצה לעשות ספורט 3 פעמים בשבוע".

בחרו במשהו שחשוב לכם

כדי להצליח לבצע החלטה, צריך שההחלטה הזו באמת תהיה משמעותית בעינינו. משהו שאנחנו באמת רוצים ומחפשים. בחרו החלטה שיש לכם תשוקה כלפיה וגורמת לכם להתרגש – בין אם זה להפוך תחביב למקצוע או להתנדב בעמותה שחשובה לכם. ההחלטה הזו לא חייבת לבוא במקום החלטה נוספת הקשורה יותר לשינוים באורח החיים, כמו לחסוך יותר כסף או לשתות יותר מים.

New Year Make Better Bad Decisions Resolution NY Gift Mens Unisex T-Shirt Men 2017 Summer Round Neck Men'S T Shirt
החולצה המשעשעת הזו לקוחה מכאן

החלטות לשיפור עצמי

אם אתם רוצים לשפר את עצמכם בתחום מסוים – לדוגמה לפחד פחות, להיות עם יותר ביטחון עצמי, להיות יותר חברותיים וכדומה – בחרו בהחלטה שתשפיע על כך. לדוגמה, לכו לחוג חדש כדי להכיר אנשים חדשים, חדשו קשרים ישנים וכדומה.

תכנית לביצוע ההחלטה

ולבסוף, החלטות זה טוב ויפה, אבל צריך להבין כיצד מבצעים אותן. נסו לפרק את ההחלטות שלכם וצרו לכם תכנית פעולה לשנה, כך שתהיו בטוחים שאתם הולכים להגשים אותן. התכנית צריכה לכלול צעדים פרקטיים שאתם יכולים לעשות כדי לבצע את ההחלטה שלכם על הצד הטוב ביותר, כך שבשנה הבאה תוכלו להגיד שהצלחתם!

Share.

About Author

Leave A Reply