המדריך המלא: איך לשרוד בכיף טיול משפחתי בחו"ל

0

טיולים משפחתיים הם כיף גדול וממלאים לנו אלבומים של זכרונות, אבל בואו נודה בזה – הם יכולים להיות גם לא קלים ומתסכלים, בעיקר ברגעים מסוימים. המדריך הבא יעזור לכם לעבור את הטיול בשלום

תכננו מראש ותאמו ציפיות

תכננו את הטיול מראש וודאו שישנן אטרקציות ופעילויות המתאימות לכולם.הציגו את כל האטרקציות האפשריות וודאו מה כל אחד רוצה. חשוב לבחור יעד שיהיה מעניין לכל בני המשפחה, כך שגם בן ה-5 יהנה וגם הטינאייג'ר שלכם. בנוסף, כדאי לתאם ציפיות מראש – להסביר שלעיתים יהיה צורך להתפשר ולעשות דברים פחות מעניינים בשביל חבר משפחה אחר.

רווחו את הלו"ז כולל הפסקות ואילתורים

אל תתכננו את הלו"ז צמוד מדי כך שבכל שעה אתם בפעילות אחרת. זה לא ילך טוב. כדאי להשאיר מרווחים בלו"ז ולתת מקום גם לאלתורים. כשהלו"ז צפוף מדי אתם עלולים לדאוג יותר מדי מאיחורים ופספוסים במקום להנות מהרגע. אם פעילות אחת לוקחת יותר זמן משחשבתם כי היא נורא מהנה – אז תמשיכו לבלות בה, אין צורך למהר – זה טיול, אחרי הכל.

הביאו צעצועים ומשחקים לרגעי השעמום

אם אתם מטיילים עם ילדים קטנים, כדאי להצטייד בכמה צעצועים, משחקים, מוזיקה, טאבלט או פעילויות אחרות שהם אוהבים. טיול בדרך כלל מלא ברגעי "שעמום" – כמו נסיעות ארוכות, המתנה, טיסות וכדומה. אם אתם לא רוצים לשמוע כל 5 דקות ילד אחר אומר "משעמם לי", כדאי להכין את עצמכם מראש.

הצטיידו בחטיפים ונשנושים

בהמשך לסעיף הקודם, עדיף שלא תגיעו למצב שהילדים מאוד רעבים באמצע נסיעה ארוכה. כדאי שתמיד יהיו נשנושים זמינים בתיק, כמו פירות, אגוזים או חטיפים. נשנושים יעזרו להרגיע ילדים חסרי סבלנות וגם לנו הם יתנו זריקת אנרגיה באמצע יום ארוך.

זרמו עם הטיול גם אם לא הכל הולך לפי התכנית

הצעד האחרון הוא כנראה החשוב ביותר – זרמו עם הטיול! כולנו בני אדם עם מצבי רוח משתנים. יכול להיות שהיום הילד קם על רגל שמאל ויכול להיות שעליכם נפלה עצבנות וחוסר סבלנות. הדבר הכי חשוב שאפשר לעשות הוא לקחת נשימות עמוקות, ולזרום עם כל צעד של הטיול; לא נורא אם מוותרים על פעילות או משהו משתבש. העיקר שאתם ביחד, צוברים זכרונות!

Share.

About Author

Leave A Reply