קשה לכם לקבל החלטות? המדריך הבא יעזור לכם!

0

אנחנו מקבלים המון החלטות ביום – בין אם זה מה לאכול לארוחת צהריים או מה לראות בטלוויזיה ועד מה ללמוד באוניברסיטה. קבלת החלטות היא אחד הדברים המאתגרים שאנחנו צריכים לעשות, ויש כאלו שזה קשה להם יותר מאחרים. בין אם אתם רוצים להחליף עבודה, מתלבטים היכן לגור, לא יודעים מה ללמוד או שוקלים להביא ילד לעולם, המדריך הבא יעזור לכם להבין כיצד להחליט החלטות בצורה נכונה.

חקרו את האפשרויות

בתור התחלה, חשוב מאוד להבין מה הן האפשרויות שעומדות בפניכם. לעתים תגלו כי יש אפשרות שבכלל לא חשבתם עליה בהתחלה, אבל היא לגמרי שם. נסו לחקור את האפשרויות – מה התוצאה שתקבלו מכל אחת מהבחירות האלו? מה אתם רוצים להשיג? איזו אפשרות תעזור לכם להגיע למה שאתם רוצים? מה ההשפעה של כל אחת מהבחירות?

יתרונות וחסרונות

אמנם זאת העצה הכי קלישאתית בספר, אבל היא ללא ספק מסייעת – רשמו יתרונות וחסרונות של כל אחת מהאפשרויות שלכם. זאת הדרך הכי נוחה להבין איזו אפשרות קורצת יותר. אם תרצו, תוכלו לתת "משקל" לכל אחד מהחסרונות/יתרונות – כי ברור לנו שיתרון אחד גדול לא שווה יותר מחיסרון קטן אחר.

התייעצו, אך לא יותר מדי

להתייעץ זה כמעט תמיד טוב, ועוזר לפתוח את הראש ולחשוב על דברים שאולי לא שקלתם קודם. נסו לחשוב על אנשים שקיבלו החלטה דומה לזו שאתם צריכים לקבל, או התייעצו עם אדם קרוב שאתם סומכים על דעתו. חשוב לקחת כל דעה בעירבון מוגבל – בסופו של דבר הבחירה היא שלכם, ואתם אלו שצריכים להיות שלמים איתה.

בעולם של היום, ניתן לפנות גם לאנשים שאנחנו לא מכירים דרך רשתות חברתיות. תוכלו להתייעץ בקבוצות ייעודיות, וכן אם יש אדם ידוע שאתם חושבים שיכול לעזור לכם, שלחו לו הודעה – מה תוכלו להפסיד?

הציבו דדליין

הציבו לעצמכם דדליין לקבלת ההחלטה, אחרת יש סיכוי סביר שתתברברו בהחלטה במשך ימים ושבועות ולא תקבלו אותה לעולם. קביעת דדליין תגרום לכם לכוון לתאריך מסוים, וכך הסיכויים שבאמת תקבלו החלטה יגברו.

העריכו את ההחלטה

אחרי שהחלטתם החלטה ועשיתם הכל כדי לבצע אותה, זה הזמן להעריך – האם בחרתם נכון? נכון, את הגלגל אי אפשר להחזיר לאחור, אבל זה תמיד טוב להפיק לקחים בנוגע להליך קבלת ההחלטות שלנו! גם אם ההחלטה לא הייתה נכונה, אל תטבעו ב"מה אם…" והמשיכו הלאה עם ראש מורם, בידיעה שבפעם הבאה תקבלו החלטה טובה יותר.

Share.

About Author

Leave A Reply