המדריך המלא: איך להגן על הילדים ברשתות החברתיות

0

הרשתות החברתיות הן כבר חלק מהותי בחיי היומיום שלנו, אבל גם של הילדים שלנו. ילדים מגיל צעיר יחסית כבר מתחילים להשתמש באפליקציות כמו אינסטגרם או סנאפצ'ט, ובהמשך גם בפייסבוק וטוויטר. לרשתות חברתיות הרבה יתרונות, אבל כמו שאנחנו יודעים, יש להן גם לא מעט חסרונות. רשתות חברתיות הן כר פורה לשיימינג, בריונות רשת, וילדים אף עלולים להיות טרף קל לפדופילים ופושעים אחרים.

כדאי להיות עם יד על הדופק בכל מה שקשור לשימוש של הילדים שלכם ברשתות חברתיות – ובאינטרט בכלל. המדריך הבא יעזור לכם לעשות את זה.

דברו איתם!

הטיפ הראשון הוא פשוט לפתוח איתם בשיחה כנה, ולהסביר להם את הסכנות המצויות ברשת החברתית. ספרו להם למה עדיף לא לחלוק פרטים אישיים, שמות מלאים, מספרי טלפון וכתובות. הבהירו להם למה אסור להעלות לרשתות האלו תמונות לא ראויות וכי כל מה שיפרסמו ברשת, יהיה שם לנצח, וכמובן ספרו מה הן סכנות הסייבר ולמה אסור לפגוש אנשים זרים.

עקבו אחריהם

חשוב לעקוב בעצמכם אחרי משתמשי הרשתות החברתיות של הילדים (ובמקרה של פייסבוק, להפוך לחברים שלהם). כך תוכלו להיות עם יד על הדופק בכל הנוגע למעשים שלהם ברשתות החברתיות, גם אם לא תוכלו לדעת בוודאות האם אלו כל החשבונות שלהם.

אפליקציות מעקב

אם אתם חושדים שמשהו לא בסדר אצל הילדים, או סתם רוצים להיות תמיד עם יד על הדופק, כדאי להתקין אפליקציות מעקב בטלפונים שלהם. האפליקציות האלו יאפשרו לכם לראות איפה הם נמצאים בכל רגע נתון, וחלקן אף יאפשרו לכם לעקוב אחר הודעות בנייד. כמובן, יש פה מידה של חדירה לפרטיות, וזה כבר ביניכם לבין הילדים.

סינון אתרים

דבר נוסף שאפשר לעשות הוא להשתמש בתכנות לסינון אתרים, שפעמים רבות מסופקות על ידי ספקי האינטרנט. סינון אתרים מאפשר לכם לחסום אתרים מסוימים ותכנים מסוימים לילדים. חלק מהתוכנות האלו יאפשרו לכם גם להגביל זמן גלישה ולקבל התראות על תכנים פוגעניים ברשתות. אופציה פופולרית היא אינטרנט רימון. התייעצו עם ספקית האינטרנט שלכם.

Share.

About Author

Leave A Reply