איך ללמוד נכון?

0

תקופת המבחנים של הסטודנטים עוד רגע כאן, ותקופת הבגרויות של התלמידים כבר ממש כאן, ואם עדיין לא הצלחתם להבין איך לומדים נכון – אנחנו פה כדי לעזור. המדריך הבא יבהיר לכם כיצד להתכונן נכון ללמידה ואיך לעבור אותה בשלום.

ניהול זמן

הכל מתחיל ונגמר בניהול זמן נכון. זה הזמן לאמץ קרוב-קרוב את לוח השנה של הטלפון שלכם (או אם אתם יותר אולד-סקול, את היומן), ולתכנן את הלמידה שלכם לפרטי פרטים. מה אתם לומדים בכל יום? אילו קורסים ואילו נושאים? כמה זמן תקדישו לכל נושא? כמובן, קביעת הלו"ז עצמו הוא רק חלק ראשון -הדבר החשוב ביותר הוא להקפיד ולעבוד על פי הלו"ז. כמובן, חשוב לשמור על לוח זמנים הגיוני וריאלי, לתת זמן להפסקות ומנוחה וכמובן שעות שינה מספקות.

הכינו את עצמיכם ללמידה

רגע לפני שמתחילים ללמוד, נסו לרוקן את המוח ממחשבות אחרות שמטרידות אתכם, ונסו להתרכז ככל האפשר בחומר הנלמד. זה עוזר לכתוב את כל המחשבות המציקות כדרך "להוציא" אותן מהראש. דבר נוסף שאפשר לעשות הוא לנסות מדיטציה של 10 דקות לפני הלמידה, שמרחיקה מחשבות ועוזרת לנו להתרכז. בנוסף, צרו לכם סביבת למידה נוחה, מוארת, שקטה וריקה מהסחות דעת. 

הרחיקו הסחות דעת

הבדיקה האינסופית של ההודעות שאתם מקבלים בווטסאפ והתמונה החדשה שמישהו העלה באינסטגרם לא יעזרו לכם ללמוד. פשוט השתיקו לחלוטין או אפילו כבו לגמרי את המכשיר, והרחיקו אותו מהישג יד. כמובן, כולנו כבר נושמים את הסמארטפון שלנו כמו אוויר, ולכן הרשו הפסקות של 5 דקות מדי שעה כדי להרגיע את תחושת הFOMO.

מוזיקה

מוזיקה עוזרת לרובינו להתרכז, בעיקר אם אתם לומדים בסביבה קצת מרעישה – כמו פטפוטים של ספריה, רעש מהכביש הראשי או בית קפה. נסו למצוא מוזיקה שעוזרת לכם להתרכז – זו יכולה להיות מוזיקה רגועה, מוזיקה קלאיסת, ואפילו מוזיקת פופ קופצנית יכולה לעזור לנו להתרכז בחומר ולשכוח ממה שקורה סביבנו. אם אתם מאלו שקשה להם עם מוזיקה, נסו רעש לבן – רעש לבן (כמו רעש של גשם) יכול גם הוא לעזור לנו להתרכז ולמקד את תשומת הלב בחומר.

מצאו את שיטת הלמידה המתאימה לכם

לבסוף, זה הזמן ללמידה "תכלס". הדרך הכי טובה ללמוד נכון היא למצוא את הדרך שאידאלית עבורכם. אצל חלקינו זה להקריא את החומר בקול, אצל אחרים זה לכתוב אותו, יש כאלו שמעדיפים לסכם את החומר על כרטיסיות או פשוט להדגיש משפטים חשובים במרקר. אופציה נוספת היא לפרק את החומר לתוך גרפים עם חיצים, מה שעוזר לנו לשמר את התמונה בראש.

בהצלחה!

Share.

About Author

Leave A Reply