המדריך המלא: איך לחסוך כסף בצורה נכונה

0

החלטתם שהגיע הזמן להפסיק לבזבז ולהתחיל לחסוך? כבר תקופה מנסים לחסוך ופשוט לא מצליחים? המדריך הבא יעזור לכם לעשות את זה נכון!

הגדירו מטרות וזמנים

הגדירו לכם מטרות חסכון. כשיש לנו מטרות לשאוף אליהן, קל לנו יותר ליישם אותן. כך, במקום משפט סתום של "אני רוצה לחסוך כסף", אתם מקבלים משפט עם מטרה והגדרה: "אני רוצה לחסוך X כסף עד סוף השנה". או אפילו מטרה מוגדרת כמו, "אני רוצה לחסוך X שקלים לטיסה לניו-יורק". המחשבה על הגשמת המטרה בסוף הדרך הופכת אותנו יותר מחויבים לתהליך. כמובן, חשוב להיות ריאליים ולא לשאוף לחסכון שהוא לא הגיוני.

הימנעו מתשלומים

נסו להימנע מתשלומים. כמובן, אם אתם מבצעים רכישה גדולה כמו בית, רכב, מחשב חדש וכדומה, אולי זה לא אפשרי, אבל בכל קניה אחרת – בגדים, סופרמרקט וכדומה – השתדלו להימנע מהפיתוי לחלק את התשלום. כך תדעו תמיד כמה כסף יש לכם, בלי הפתעות ותשלומים ששכחתם, ולא תשלמו ריבית מיותרת על תשלומים.

חשבון חיסכון

פתחו חשבון חיסכון והכינסו מדי חודש סכום מסוים מהמשכורת. כך תוכלו לדעת שהסכום הזה הולך לחיסכון וכלל לא תהייה לכם הזדמנות לגעת בו. מצד שני, תוכלו להנות בלי תחושות אשם עם הכסף שנמצא בעו"ש. בסופו של דבר הסכום ייצטבר בחיסכון ואתם רק תרוויחו!

עקבו אחר הוצאות

נסו לעקוב אחר ההוצאות, כדי להבין על מה אתם מוציאים הכי הרבה ומה אפשר לצמצם. יש לא מעט אפליקציות שיעזרו לכם לעשות בדיוק את זה, כך שתראו כמה אתם מוציאים על מסעדות, על בגדים, על תחזוקה ועל חשבונות, ולהבין איפה אפשר להוריד קצת.

חיי יומיום

לבסוף, נסו לנקוט בפעולות קטנות אך בעלות חשיבות שיעזרו לכם לצמצם הוצאות – לדוגמה, דאגו לכבות את החשמל בכל פעם שאתם יוצאים מהבית, השתדלו להימנע ממזגנים כל עוד אפשר, ונסו לצמצם את הקניות בסופרמרקט או להימנע מרכישת מזונות יקרים ומיותרים. קצת חיסכון בכל אחד מהיבטי היומיום הופכים לחיסכון אחד גדול בסופו של דבר!

Share.

About Author

Leave A Reply