רוצים לאמץ חיית מחמד? כך תדעו אם עכשיו זה הזמן

0

בעל חיים ללא ספק מוסיף המון לכל בית – אהבה, צחוק, אושר, אחריות (לילדים) והרבה-הרבה כיף. על אף כל היתרונות המדהימים, חשוב לזכור שמדובר על אחריות לא קטנה ויש לקחת את ההחלטה הזו אחרי חשיבה עמוקה – כך שלא יקרה מצב שתנטשו את בעל החיים. המדריך הבא יעזור לכם להבין האם אתם מוכנים לאמץ, ואיזו חיה.

חשבו האם אתם מוכנים לאחריות

למרות שקל מאוד להגיד כמה אנחנו רוצים כלב או חתול, אם אתם מתכוונים לזה ברצינות, עליכם לחשוב על זה ברצינות. חשבו האם יש לכם זמן לאחריות הזו, האם מתוכננים שינויים גדולים בחייכם בקרוב, האם אתם מוכנים להתחייבות לטווח ארוך, האם יש לכם תקציב וכדומה. חיית מחמד דורשת זמן, דאגה ואהבה – ואם אין לכם מספיק לתת, אולי זה לא רעיון טוב.

בחרו חיה המתאימה לאורח החיים שלכם

אם החלטתם שאתם אכן מוכנים, זה הזמן לבחור איזו חיה מתאימה לאורח החיים שלכם – לזמן שיש לכם, לזמן שהם דורשים וכדומה. לדוגמה, כלבים הם חיית המחמד שדורשת, ככל הנראה, הכי הרבה זמן. האם יש לכם זמן להוציא את הכלב לטיולים פעמיים-שלוש ביום? בנוסף, גם גזע הכלב משפיע. ישנם כלבים שזקוקים להוצאת אנרגיה רבה, בעוד אחרים מתפקדים כשטיח רוב היום.

לעומת כלבים, חתולים זקוקים לפחות תזוקה. מדובר על חיות עצמאיות מאוד, שיודעות לדאוג לעצמן ולא זקוקות ל"השגחה". אם אפילו חתול זה יותר מדי עבורכם, תוכלו לשקול אוגרים, דגים, ציפורים ואפילו ארבנות. כל החיות האלו יוסיפו קצת חיים ואופי לבית, יעזרו לטפח אחריות אצל הילדים ויכינו אתכם לעבר חיה יותר "רצינית". מה שלא תבחרו, זכרו לאמץ ולא לקנות! יש המון חיות שמחפשות בית אוהב בעמותות השונות.

תקציב

מלבד הזמן שלנו, חשוב לחשוב גם על התקציב. האם אתם יכולים להרשות לעצמכם לגדל חיית מחמד? זכרו שלחיות יש לא מעט הוצאות – וטרינר, חיסונים, עקירה, אוכל, צעצועים וחטיפים, בנוסף למיטה/אקווריום/כלוב. היו כנים עם עצמכם והחליטו האם אתם מוכנים לאחריות הזו.

הכנה של הבית

אחרי שהחלטתם, זה הזמן להכין את הבית. אם החיה שבחרתם הולכת לשוטט בבית, כדאי לוודא שאין חפצים מסוכנים בסביבה, שעלולים לפגוע בה. במקרה של כלבים, למשל, כדאי להרחיק מזונות מסוכנים כמו שוקולד. זכרו לא להשאיר את הדלתות פתוחות והחלונות פתוחים, כי אולי עד עכשיו הייתם רק אתם, אבל עכשיו יש אתכם גם בעל חיים. רכשו את כל האביזרים הנדרשים והכינו להם פינה שתהיה רק שלהם, עם מיטה ואוכל.

תתחילו להתאהב!

אחרי האימוץ, זה הזמן להתחיל ולהתאהב בחבר החדש של המשפחה. זכרו שצריך קצת סבלנות – לבעל החיים עשוי לקחת קצת זמן עד שהוא יסתגל לסביבה, ומבחינתו – בעיקר אם הוא הגיע ממכלאה – מדובר על שינוי גדול שקשה לקלוט. היו רגישים, אוהבים וסבלניים, ותוך תקופה קצרה תראו איך כל האהבה הזו חוזרת אליכם…

Share.

About Author

Leave A Reply