המדריך המלא – כיצד לבחור ספקית אינטרנט לבית?

0

היום, חיבור אינטרנט הוא אחד הדברים החשובים שיש ברשותנו. חשוב לנו שהוא יהיה מהיר, איכותי, מבוטח, וכן – גם זול. הבעיה היא שהשוק מוצף בספקיות אינטרנט שונות, מבזק בינלאומי ו-HOT ועד 012 ונטוויז'ן – אז איך בוחרים? המדריך הבא ינסה לעזור לכם.

מהירות הגלישה

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת ספק אינטרנט הוא מהירות הגלישה. כמובן, אנחנו רוצים מהירות כמה שיותר גבוהה – אבל האם אנחנו צריכים אותה, או אפילו יכולים לקבל אותה? היום מוצעות כמה מהירויות, מ-15MB ועד 200MB. גם אם אתם מעוניינים במהירות של 200 מגה-בייט, יכול להיות שהתשתית באזור מגוריכם לא תומכת במהירות הזו, ואז תשלמו סתם על מהירות שאתם לא באמת מקבלים. לכן, חשוב לבחון את התנאים באזור מגוריכם, ולבחור מהירות המאתימה.

לרוב, כל עוד אתם לא גיימרים כבדים, מורידים ומעלים הרבה קבצים ומשתמשים משמעותיים באינטרנט, וכל עוד אין כמות גדולה של אנשים בבית שמשתמשת ברשת, מהירות של 40MB או 100 MB עשויה להפסיק.

שירות לקוחות

תמיד טוב ועדיף לבחור בחברה אדיבה שמתייחסת כראוי ללקוחות. כדאי לבדוק נתונים כמו זמינות התמיכה הטכנית, אילו פעולות ניתן לבצע באופן עצמאי ברשת האינטרנט או בטלפון, האם ניתן לקיים צ'אט עם נציגים, כמה זמן לוקח עד שעונים לנו בטלפון וכדומה. כל הפרמטרים האלו מראים כמה זמינים יהיו עבורכם נציגי השירות במקרה של תקלה. כמובן, אנחנו רוצים לפנות לשירות הלקוחות כמה שפחות, אבל כיוון ומדובר באינטרנט שהוא משאב חשוב, כדאי לוודא ששירות הלקוחות איכותי.

רשת מאובטחת

לעתים, ספקית האינטרנט מוסיפה עוד כמה הטבות כמו שירותי אנטי וירוס, הגבלת אתרים (לילדים, לדוגמה), ניטור גלישה וכדומה. לעתים מדובר על חלק מהחבילה ולעתים תאלצו לשלם עליה עוד כמה שקלים מדי חודש, אבל אם זה מעניין אתכם, שווה לבדוק את הנושא.

באנדל

כדאי לשקול גם את נושא הבאנדל. באנדל משמעותו ספק+תשתית. ספקית האינטרנט לא מספיקה לנו, ואנחנו צריכים גם להתחבר לתשתית מסוימת. בארץ יש שתי אפשרויות – בזק או הוט. לעתים, הספקיות השונות מציעות חבילות באנדל המשלבות גם תשתית וגם ספק ועשויות להיות זולות יותר מאשר התחברות לכל שירות בנפרד – כדאי לבדוק מה הספקיות השונות מציעות במסלול הזה. אגב, בשנים האחרונות הבאנדל הזה הופך לטריפל, ומוסיף גם התחברות לחברת טלוויזיה וחיבור לרשת סלולר.

מחיר

לבסוף, אין ספק כי המחיר משחק גם הוא תפקיד חשוב. אנחנו רוצים מחיר זול, אבל כדאי לא להתפשר על מחיר אם האינטרנט תקול, מתנתק לעתים קרובות ולא מהיר. האיכות של אינטרנט שלנו היא חשובה, בעיקר בתקופה בה אנחנו מסתמכים עליו כמעט בכל נושא – כמו טלוויזיות ושיחות.

Share.

About Author

Leave A Reply