המדריך המלא: איך לבחור מחשב לפטופ שיתאים בדיוק לכם

0

רכישה של מחשב חדש היא רכישה חשובה ויקרה, ולכן צריך לגשת אליה ברצינות ולא לבצע החלטות פזיזות. המדריך הבא יעזור לכם להבין כיצד לגשת למשימה ואיך לבחור את המחשב שמתאים בדיוק לכם!

השימושים והצרכים

בתור התחלה, שאלו את עצמכם לאילו צרכים אתם זקוקים למחשב. יש כמה היבטים שחשוב להסתכל עליהם: למשל, יש הבדל בין אם אתם גיימרים רציניים ובין אם אתם זקוקים למחשב קליל לעבודה, בו בעיקר תצטרכו לענות על מיילים, לגלוש ברשת ולכתוב מסמכים. אם אתם זקוקים למחשב ללימודים, יש הבדל בין מחשב לצרכי תואר במדעי המחשב לבין מחשב לצורך לימודים לתואר במדעי הרוח. חשוב לקחת בחשבון האם תעשו שימוש בתוכנות גראפיות, עריכת וידאו ויצירת אומנות; צריך לקחת בחשבון האם המחשב הוא עבורכם בלבד או גם עבור המשפחה. ברגע שתענו על השאלות אלו, תוכלו להבין טוב יותר איזה סוג מחשב אתם מחפשים.

התקציב

דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא התקציב. נסו לחשוב כמה כסף אתם מוכנים להשקיע במחשב, תוך התחשבות בסעיף הקודם – הצרכים שלכם; אתם צריכים למצוא איזון בין התקציב הזמין שלכם לבין הצרכים שלכם. באופן טבעי אם אתם מחפשים מחשב רק לגלישה באינטרנט, תוכלו למצוא מחשבים זולים במיוחד (שנקראים "Notebook") בכמה מאות דולרים בודדים. לעומת זאת, מחשב גיימינג עם מעבד עוצמתי יכול לעלות גם כאלפיים דולר. אל תוציאו מעבר למה שאתם יכולים, אבל זכרו שלפעמים עדיף לשלם קצת יותר כדי לזכות באיכות טובה.

אפל או PC?

האם אתם אנשי אפל בכל רמ"ח איבריכם, או שאתם דווקא יותר בעניין של ווינדוס? אם אתם בחברה שמתעסקת בעיקר עם מחשבי מקבוק, או אם אתם עוסקים בגראפיקה ואומנות, אולי עדיף לרכוש אחד מק-בוק – מדובר על מחשבים עוצמתיים אך הם יקרים יותר מאחיהם הווינדוס.

מפרט

אחרי שהחלטתם על הצרכים, התקציב והמערכת, הגיע הזמן להתחיל לבחור בין הדגמים והמותגים על פי המפרט. לא צריך להיות גאונים כדי להבין את המפרט של הלפטופ – רק חשוב להכיר כמה הגדרות משמעותיות:

  • Hard Disk – פה מדובר על כמות האחסון שזמינה לכם במחשב, לפי גי'גה בייט (GB). ככל שיש יותר אחסון, כך המחשב יהיה יקר יותר.
  • RAM – ככל שיש יותר RAM, כך המחשב יפעל במהירות ולא ייתקע. לשימושים רגילים, 8GB RAM זה מספיק לחלוטין, אך גיימרים יזדקקו ליותר.
  • CPU – ה-CPU הוא המעבד שלנו והוא זה שגורם למחשב שלנו לעבוד. יש שני סוגי מעבדים ראשיים – של אינטל ושל AMD.
  • בטריה – אורך חיי הבטריה הוא חשוב בלפטופים, בעיקר אם אתם מתכוונים לסחוב את המחשב ממקום למקום.

תחקיר והמלצות

עכשיו זה הזמן להתחיל להציץ באתרי השוואות, לבחון את הדגמים השונים, לקרוא המלצות וביקורות ולשאול חברים ומכרים. ככל שיהיה לכם יותר מידע, כך תוכלו לעשות החלטה מושכלת יותר. באותה נשימה, עדיף לא לחפור יותר מדי – שכן בסוף תמצאו את עצמכם משווים כל כך הרבה דגמים שלא תצאו מזה בחיים!

רכישה

אחרי שהחלטתם על הדגם, השוו את המחירים בין החנויות השונות ובחרו בזו המתאימה לכם ביותר. שימו לב לאחריות, היא חשובה במיוחד כשמדובר על לפטופ חדש!

תתחדשו! 🙂

Share.

About Author

Leave A Reply