מדריכים

מדריכים

כותבי מדריכים אחרונים

http://www.mitranitum.com

שחר פיס -שף קונדיטור

אס אם דיזיין

רועי בן

מדריכים שונות רכב סוגי צמיגים
סוגי צמיגים PDF הדפסה דוא
נכתב ע"י רועי   
שני, 02 ינואר 2012 13:01

היום בעידן המאה ה-21 עידן של תעשיית רכב מתפתחת, שבו יש סוגים שונים של כלי תחבורה כמו משאיות, רכבי שטח, טרקטורונים, אופנועים וכד', ניתן למצוא סוגים שונים של צמיגים, שנבדלים זה מזה במאפיינים שונים. ומתאימים לסוגים שונים של כלי רכב.


להלן סקירה של סוגי הצמיגים הקיימים בשוק הצמיגים.

צמיגים ירוקים : אלו הם צמיגים המתאימים למכונית פרטיות, וידועים בעובדה שאינם דורשים צריכת דלק גבוהה, ואינם סובלים משחיקה גבוהה, אך הם סובלים מאחיזה נמוכה בכביש.


צמיגים ספורטיביים: אלו הם צמיגים שמאפשרים לבעל הרכב להגיע לביצועי נהיגה ספורטיביים יותר, ולאחיזה טובה יותר של הרכב בכביש, אולם אלו צמיגים שנשחקים במהירות. צמיגים ספורטיביים ניתן למצוא בד"כ אצל בעלי רכבים שרוצים לשדרג את הביצועים של הרכב שלהם.

צמיגים רטובים – צמיגים רטובים הם צמיגים שמתאימים לרכבים שנועדו לנסיעה על אספלט רטוב, צמיגים אלו יש להם יכולת לנקז מים אבל חשוב לדעת שקשה לנסוע עם צמיגים כאלו על כבישים יבשים.

צמיגים רדיאליים- אלו הם הצמיגים החדשניים של העידן המודרני והחידוש שיש בצמיגים אלו הוא העובדה שאין בהם אבוב פנימי, הצמיגים הרדיאליים הם ההפך מצמיגים דיאגנולים שבהם יש אבוב פנימי. חשוב להבהיר שהיום השימוש בצמיגים דיאגנולים הוא מצומצם וניתן למצוא אותם בעיקר בכלי רכב חקלאיים כמו טרקטורים, וכד'.

צמיגים לרכב שטח – צמיגים לרכב שטח הם צמיגים שיהיו להם חריצים רחבים יותר ועמוקים יותר בסולית הצמיג, זאת כדי להבטיח אחיזה טובה יותר בדרכי השטח, נסיעה עם צמיגי שטח גורמת לרעש רב בשל החריצים הרחבים.

אלו הם הסוגים העיקריים של הצמיגים, כמובן שאפשר לחלק את הצמיגים לסוגים נוספים כמו, צמיגים לאופנועים, צמיגיים לכלים חקלאיים, צמיגים למשאיות, ועוד קיימים המון סוגי צמיגים שונים וצריך לדעת להתאים לכל רכב או כלי תחבורה את סוג הצמיג שלו.

רכב שנוסע עם צמיגים שאינם מתאימים לו, הוא רכב שאינו יכול לבלום בצורה אופטימלית, והוא רכב שהאחיזה שלו בכביש תהיה נמוכה, או שצריכת הדלק שלו תהיה גבוהה. וכך הלאה והלאה. לכן מה שחשוב הוא שכל בעל רכב יקפיד לבחור לרכב שלו את הצמיגים המתאימים לו ביותר, שיבטיחו לו נסיעה בטוחה ולא מסוכנת, ותפקוד אופטימאלי של המנגנונים השונים של הרכב.

 

עדכון אחרון ב-שני, 02 ינואר 2012 13:09
 

מדריכים | כתיבת מדריך | בירקנשטוקמדריכים למחשב | הובלות | טיסות | מזרוניםאירועים | עסקים
מערכת omyguide אינה אחראית על כל נזק שיגרם כתוצאה משימוש באחד מהמדריכים המוצגים באתר.
המדריכים באתר הם המלצה אישית של הכותב, והגולש לוקח על עצמו את מלוא האחריות בעת ביצוע הנאמר במדריך.
כל התמונות והסמלים המסחריים אשר באתר זה שייכים לבעלים החוקיים שלהם. כל שאר התוכן אשר נמצא באתר שייך על פי חוק לצוות האתר.
זכויות יוצרים © 2009 omyguide. כל הזכויות שמורות.

טלפון:

הובלות | אריחים מצוירים |סיורים בעברית בברלין | הורדת שירים מיוטיוב | תמ"א 38